אנא סובבו את הטלפון שלכם.

שירות ואחריות
למעלה מ-40 שנה

באנר שירות ואחריות למעלה מ-40 שנה
מגזין שריג

ציפוי נון-סטיק מול NeverStick, המדריך המלא

טפלון, שיש, סיליקון – בשוק כיום קיימים כל כך הרבה סוגי ציפויים לכלי בישול ממתכת, ונראה שלכל אחד יתרונות משלו, לצד כמה חסרונות. אז איך בוחרים את הציפוי המתאים כאשר אתם רוכשים סירים או מחבתות חדשים? אלה הדברים שאתם צריכים לדעת על כל סוג ציפוי
טפלון, שיש, סיליקון – בשוק כיום קיימים כל כך הרבה סוגי ציפויים לכלי בישול ממתכת, ונראה שלכל אחד יתרונות משלו, לצד כמה חסרונות. אז איך בוחרים את הציפוי המתאים כאשר אתם רוכשים סירים או מחבתות חדשים? אלה הדברים שאתם צריכים לדעת על כל סוג ציפוי

לא עוד מזון שנדבק לתחתית הסיר או למחבת, והקץ לשפשוף המייגע של הכלים לאחר פעולת הבישול: ציפוי הנון-סטיק ללא ספק הופך את העבודה במטבח לקלה ופשוטה יותר. עם הפופולריות ההולכת וגוברת של הציפוי הייחודי הזה, נוצרו עוד ועוד שיטות לייצר את האפקט שהוא מספק, באמצעות מגוון של חומרים שונים. איך תבחרו את הכלים עם הציפוי האידיאלי עבורכם? הנה כל היתרונות והחסרונות של ציפויי הנון-סטיק הפופולריים ביותר כיום.

מחבת עם ציפוי שנשחק
מחבת עם ציפוי שנשחק

טפלון (PTFE)

טפלון הוא מעין שם גנרי למוצרים העשויים PTFE. מוצרים אלה נקראים לרוב “טפלון” כיוון שזהו שמה של החברה המוכרת ביותר שמייצרת אותם. מדובר בציפוי העשוי מתרכובת כימית, שידועה ביכולותיה למנוע הידבקות של מזון לסירים ולמחבתות. מסיבה זו, ציפוי ה-PTFE נחשב למתאים במיוחד לטיגון ולבישול, ודורש כמות קטנה של שמן – אם בכלל. על אף הנוחות שהוא מספק לנו בזמן הבישול, ציפוי הטפלון אינו מושלם כלל, עניין אשר מתבטא בעיקר בעובדה שהוא אינו עמיד לאורך זמן ושקל יחסית לשרוט אותו עם כלי מתכת. החיסרון הזה מוביל לחיסרון נוסף, לא פחות גדול: כאשר ציפוי הטפלון נשרט, הוא עלול לשחרר כימיקלים לתוך המזון, בייחוד בטמפרטורות גבוהות. מסיבה זו, אם אתם מבחינים בשריטה בסיר או במחבת עם ציפוי טפלון, עדיף שלא להמשיך לעשות בהם שימוש.

ציפוי קרמי

על אף שמו המטעה, ציפוי קרמי אינו עשוי מקרמיקה אלא מג’ל שמיוצר מסיליקון טבעי. הסיבה שהציפוי הזה זכה לשם “קרמי”, היא שהגימור המבריק שלו מזכיר קרמיקה. באופן עקרוני, תכונותיו של הציפוי הקרמי דומות לאלה של הטפלון, אלא שהוא מיועד עבור אנשים שמעדיפים לא לעשות שימוש בכלי בישול שמיוצרים מכימיקלים. בנוסף, ציפוי זה נחשב לפחות נון-סטיק ולפחות עמיד מציפוי הטפלון, כך שניתן להבחין בסימנים של שחיקה עליו כבר לאחר מספר חודשים בודדים של שימוש. במילים אחרות, על אף שציפוי זה נחשב ל”בריא” יותר מציפוי הטפלון, הוא אינו עמיד דיו, והוא נוטה להישחק בקלות ולהפוך ללא יעיל מהר יחסית.

שיש וגרניט

ציפויי השיש והגרניט הם לרוב ציפויים קלי משקל, אשר נחשבים לעמידים וקלים יחסית לניקוי, אינם מחלידים, וייחודם נעוץ בפיזור החום האחיד שהם מייצרים בכלי הבישול. עם זאת, ציפויים אלה נחשבים לרגישים למגע ישיר עם כלי מתכת – כך שהם עלולים להישרט בקלות, הם אינם מתאימים לכל סוגי הכיריים, ומעל לכל: מניעת הידבקות המזון בציפויים אלה אינה גבוהה, במיוחד בציפוי הגרניט (שבניגוד לשמו הפופולרי גם הוא אינו עשוי מגרניט, אלא מאמייל-פורצלן).

מחבת Stainless עם ציפוי NeverStick
מחבת Stainless עם ציפוי NeverStick

ציפוי NeverStick

ציפוי ה-NeverStick הוא פיתוח ייחודי מבית חברת נינג’ה, שמתאפיין בטכנולוגיה מהפכנית. הציפוי עשוי מפלזמה קרמית, שהותכה בחום של לא פחות מ-17,000 מעלות צלסיוס על בסיס המחבת או הסיר, עניין אשר יצר ציפוי חזק ועמיד במיוחד בפני שריטות, שחיקה ונזקים נוספים.

על אף שהוא חולק את אותו ייעוד עם ציפוי הנון-סטיק – למנוע הידבקות של מזון לכלים ולהקל עלינו בעת פעולת הניקוי שלהם – רמת העמידות של ציפוי ה-NeverStick הייחודי של נינג’ה גבוהה משמעותית. בשונה מציפויים אחרים שאינם תואמים את תיאורם, ציפוי ה-NeverStick עומד בדיוק בהבטחתו: הוא חסין במיוחד להידבקות מזון, עמיד, אינו רעיל כלל, לא רגיש למגע עם כלי מתכת ומתאים למדיח הכלים.

בנוסף, בזכות התכונות של הציפוי הייחודי הזה, הוא מתאים לשימוש בכל סוגי הכיריים ואפילו להכנסה לתנור (עד 260 מעלות), וניתן להכין בו מזון במגוון של דרכים שונות: צריבה, צלייה, טיגון בשמן עמוק, אידוי, בישול איטי, הרתחה, אפייה ועוד. התוצאה: פיזור חום אחיד בעת הבישול ותוצאות לא פחות מנהדרות, שמושגות בקלות ובנוחות. וכאילו כל זה לא מספיק: סדרת הכלים של Ninja Foodi NeverStick מגיעה עם אחריות של 10 שנים.

סירים ומחבתות מסדרת Premium של נינג'ה
סירים ומחבתות מסדרת Premium של נינג'ה

 

אם גם לכם נמאס מכלי בישול מיושנים, שמצריכים חצי כוס שמן רק כדי להכין חביתה שלא נדבקת, ואם אתם מוכנים להכיר את הדור הבא של מחבתות וסירים ולהנות מבישול איכותי, אוכל שלא נדבק ושמבושל או נצלה באופן אחיד תודות לטכנולוגיה חדשנית, פנו מקום לכלי NeverStick אצלכם במטבח. ההנאה מובטחת!

סירים ומחבתות מסדרת Stainless של נינג'ה
סירים ומחבתות מסדרת Stainless של נינג'ה

המוצרים שאתם חייבים להכיר

המתכונים שלנו

שריג אלקטריק

תודה! הפרטים נקלטו בהצלחה