אנא סובבו את הטלפון שלכם.

שירות ואחריות
למעלה מ-40 שנה

באנר שירות ואחריות למעלה מ-40 שנה
מגזין שריג

בישול בוואקום בשיטת סו ויד Sous-Vide – המדריך למתחילים

שיטת הבישול שכבשה את עולם הקולינריה ותגרום לכם להוציא מנות ברמה של מסעדת שף
שיטת הבישול שכבשה את עולם הקולינריה ותגרום לכם להוציא מנות ברמה של מסעדת שף

אז מה זה בכלל סו-ויד?

בצרפתית: Sous-vide כלומר “בוואקום“. תכנית זו מיועדת לבישול איטי
של מזון בתוך שקית ניילון מיוחדת המאושרת לחימום מזון, אטומה וריקה מאוויר. את השקית מניחים בתוך אמבט מים לתהליך של בישול ארוך. ייחודה של השיטה הוא בבישול השווה שהיא מייצרת הן בשכבות המזון הפנימיות והן בחיצוניות, כך שחלקו החיצוני לא מתייבש ולא מתבשל יתר על המידה. טמפרטורות הבישול בשיטה זו נמוכות בהרבה מאלה המקובלות בשיטות בישול אחרות ובדרך כלל נעות סביב 56-68 מעלות צלזיוס לבשר, וגבוהות יותר עבור ירקות ונתחים קשים. שיטת בישול זו מומלצת להכנת בשרים, דגים וירקות.

בשר בבישול סו-ויד

איך זה עובד? תחילה תצטרכו להצטייד במכשיר המאפשר לבשל בשיטת סו-ויד, דוגמא למכשיר סו ויד מתאים הוא הסמארט ליד החדש שלנו מדגם OL753 שאחת מ 17 התכניות השונות שלו היא תכנית הסו-ויד הייחודית, שתהפוך גם אתכם לשפים במטבח בן-רגע!

צירפנו לכם מדריך מזורז לשימוש בתכנית במכשיר הסמארט ליד:

שלב ראשון: השתמשו ב- 2.8 ליטר מים בטמפרטורת החדר למילוי סיר הבישול. הזיזו את הסליידר למצב “טיגון באוויר/בישול”, בחרו בתוכנית “סו- ויד” וסובבו את שסתום שחרור הלחץ למצב VENT.

שלב שני: הכינו שקיות ניילון ריצ’רץ’ חד פעמיות בלבד, והשתמשו בשיטת “הוצאת אוויר באמצעות מים”. כשאתם מכניסים את השקיות למים עבדו עם שקית אחת בכל פעם והשאירו את פינת השקית פתוחה. כשאתם מכניסים לאט לאט את השקית למים, לחץ המים יחלץ את האוויר מתוך השקית. במצב שבו רק קצה השקית נמצא מעל פני המים, סגרו את השקית, תוך שאתם מוודאים שאין חדירה של מים לתוך השקית. החזיקו את אטימת השקית ממש מעל פני המים.

שלב שלישי: לזמני בישול העולים על 4 שעות, הכניסו כל מנה לשתי שקיות, או עטפו בניילון נצמד לפני שאתם מכניסים את המזון לשקיות. זה יגן על המזון במשך הזמן הארוך של הימצאותו במים.

שלב רביעי: לאחר השלמת פעולת הסו ויד, השתמשו בנוזלים שבשקיות כבסיס לרוטב שילווה את המנה שלכם. מזגו את הנוזל לתוך כלי לרוטב, תבלו לפי הטעם, הרתיחו ואז בשלו על אש קטנה עד להשגת הסמיכות הרצויה.

שלב חמישי: יש לסיים את תהליך הבישול בעזרת שיטת חום יבש כגון צלייה, הקפצה, גריל, או טיגון באוויר חם תחת מצב “טיגון באוויר/בישול”.

 

סטייק בסו ויד

כדאי לדעת!

  • אם המנה שהכנתם לא מוגשת מיד, הכניסו את השקיות למי קרח כדי להנמיך את הטמפרטורה במהירות ושמרו במקרר.
  • לחימום מזון שבושל בשיטת סו-ויד, השתמשו שוב בתכנית סו-ויד. לאחר חימום מוקדם של המים, הוסיפו את המזון בשקיות הריצ’רץ’ ובשלו בערך 15-20 דקות בטמפרטורה הרצויה.
  • סו-ויד הוא כמעט תמיד צעד ראשון בתהליך הבישול.

המוצרים שאתם חייבים להכיר

המתכונים שלנו

שריג אלקטריק

תודה! הפרטים נקלטו בהצלחה