אנא סובבו את הטלפון שלכם.

שירות ואחריות
למעלה מ-40 שנה

באנר שירות ואחריות למעלה מ-40 שנה
knives sets
מגזין שריג

משחיז סכינים – על מה כל המהומה?

אם יש כלי במטבח שעד היום לא קיבל את תשומת הלב הראויה לו, זהו משחיז הסכינים. למה הוא כל כך חשוב ולמה כדאי לשים לב כשבוחרים להתחדש במשחיז למטבח? לפניכם המדריך השלם
אם יש כלי במטבח שעד היום לא קיבל את תשומת הלב הראויה לו, זהו משחיז הסכינים. למה הוא כל כך חשוב ולמה כדאי לשים לב כשבוחרים להתחדש במשחיז למטבח? לפניכם המדריך השלם

אם גם אתם קצת נלחצים מסכינים חדות במיוחד, וחוששים כאשר אתם רואים סכיני שף גדולות ומקצועיות, רצינו לחדש לכם – האם ידעתם שבאופן מפתיע, סכין חדה נחשבת לבטוחה יותר לשימוש? למעשה, רוב הפציעות הנגרמות כתוצאה משימוש בסכינים מתרחשות בעת שימוש בסכינים לא איכותיות, משוננות או כאלה שהלהב שלהן לא הושחז כראוי, או אף לא הושחז כלל.

פרט לנושא הבטיחות, גם לצורת החיתוך יש חשיבות רבה: היא מאפשרת שמירה על צורתם האסתטית של הפירות והירקות, ובמקרים מסוימים אף מסייעת בשמירה על טריותם, וכמובן, חיתוך איכותי יותר משמעותו זמן עבודה קצר ומהנה יותר. בקיצור, קל להבין שחשוב להשחיז את הסכינים שלנו, גם כאשר מדובר רק בשימוש ביתי, וסכין חדה ואיכותית היא הכרחית לחיתוך וקיצוץ מהירים, מהנים ובטוחים יותר.

אז מהן השיטות המרכזיות להשחזת סכינים כיום ומהו משחיז הסכינים האידיאלי למטבח שלכם? ריכזנו עבורכם את כל מה שאתם פשוט חייבים לדעת כדי לשמור על הבטיחות שלכם ולקחת את יכולות הקיצוץ שלכם לשלב הבא.

 

אבן השחזה בשיטה המסורתית

השחזה ידנית על גבי אבן

השחזה ידנית על גבי אבן היא שיטת השחזה סיזיפית יחסית, שדורשת לא מעט סבלנות. האבן שעל גביה מתבצעת ההשחזה עשויה מתערובת קרמית תעשייתית, צורתה שטוחה או אובלית, ויש לה שני צדדים – אחד גס יותר ומיועד להשחזה ראשונית, ואילו השני עדין יותר, כך שהוא מתאים לליטוש סופי של הסכין.

בשיטה זו, יש להרטיב את האבן במים לפני השימוש ורק לאחר מכן להשחיז עליה את הסכין – תחילה על הצד הגס של האבן, ולסיום על הצד העדין שלה. על אף שמדובר בשיטה המאפשרת שליטה טובה יחסית בהחזקת הסכין, היא ללא ספק נתונה לטעויות אנוש, אורכת זמן רב ועלולה להפוך למייגעת ביותר, בייחוד כשאנו צריכים להשתמש בסכין בהתראה קצרה יחסית.

משחיז בצורת V

השחזה מסורתית עם משחיז בצורת V

השחזת סכינים באמצעות משחיז בצורת V היא שיטת השחזה נוחה ומהירה יחסית לשימוש, ולכן זה לא פלא שהיא נחשבת לאחת משיטות השחזת הסכינים הפופולריות ביותר שקיימות כיום. ההשחזה מתבצעת כך שיש להעביר את הסכין דרך החריץ של המשחיז מספר פעמים, או לחילופין – להעביר את המשחיז על גבי הסכין הלוך ושוב, והתוצאה שמתקבלת היא להב חד. על אף הנוחות והקלות של השיטה הזו, חשוב לקחת בחשבון שהיא לא מאפשרת השחזה אחידה של הלהב בשל השינוי בזווית האחיזה ובלחץ המופעל עליו, עניין אשר עלול בהחלט לגרום לנזק לסכין בטווח הארוך. בנוסף, בשיטה זו, האדם שמבצע את ההשחזה חשוף לפציעות, ובייחוד אם המשחיז קטן יחסית ואם הוא מעביר אותו במהירות גבוהה על גבי הסכין.

NINJA StaySharp - סט 6 סכינים + משחיז
סט 6 סכינים + משחיז StaySharp

טכנולוגיית StaySharp של חברת נינג'ה

טכנולוגיית ה-StaySharp החדשנית, פרי חברת נינג'ה, היא שיטת השחזה שמהווה למעשה שילוב בין שתי השיטות הקודמות – השחזה ידנית על גבי אבן והשחזה עם משחיז בצורת V, ומאגדת את כל היתרונות שלהן – ללא החסרונות. בשיטה זו, יש להכניס את הסכין לכלי ייעודי, בעל גלגל אבן המותאם בלעדית לסכינים ישרות, שמשמש למעשה כמשחיז. גלגל אבן ההשחזה נע בצורה דינמית ומתאים את עצמו אוטומטית לסכינים השונות ולרמות הלחץ המשתנות, בעוד שזווית האחיזה של הסכין נותרת אחידה ומאוזנת תודות לסטטיות של המתקן עצמו. באופן זה, הסכין מושחזת באופן אחיד ומאוזן, ולהב הסכין שומר על חדות יוצאת דופן לכל אורכו, עניין אשר הופך את הסכין לבטוחה ויעילה ביותר לשימוש.

כפי שניתן להבין, מדובר בבשורה אמיתית במטבח, שתאפשר לכם לא רק לקחת את יכולות הקיצוץ שלכם צעד אחד קדימה, אלא גם תסייע בשמירה על הסכינים שלכם לאורך זמן ותחסוך לכם לא מעט כסף בטווח הארוך. בנוסף, שיטת השחזה זו נחשבת למתקדמת ובטוחה במיוחד לעומת שיטות ההשחזה האחרות.

אם תהיתם היכן ניתן להשיג את מערכת ההשחזה StaySharp של נינג'ה, החדשות הטובות הן שהיא כלולה בערכת הסכינים האיכותיים Foodi Sharp, שמורכבת מלא פחות מ-17 חלקים ומגיעה עם אחריות של 10 שנים.

כתבות נוספות

No items found

בטח יעניין אתכם

No items found

המוצרים שאתם חייבים להכיר

המתכונים שלנו

שריג אלקטריק

תודה! הפרטים נקלטו בהצלחה

אפשר להציע לכם חברות?

הירשמו עכשיו למועדון שלנו ותיהנו
מ-5% הנחה על כל מוצרי שריג!

* מלבד סירים, מחבתות וסכינים של נינג'ה