אנא סובבו את הטלפון שלכם.

שירות ואחריות
למעלה מ-40 שנה

באנר שירות ואחריות למעלה מ-40 שנה
מגזין שריג

טיפול בקרדית האבק עם שואב אבק

שואבים אבק כדי להימנע מאלרגיות ובסוף סובלים עוד יותר? אתם לא לבד. כל מה שצריך לדעת על איך לבחור ולתחזק את שואב האבק שלכם כדי שבני הבית לא ינשמו בחזרה את האבק ששאבתם.
שואבים אבק כדי להימנע מאלרגיות ובסוף סובלים עוד יותר? אתם לא לבד. כל מה שצריך לדעת על איך לבחור ולתחזק את שואב האבק שלכם כדי שבני הבית לא ינשמו בחזרה את האבק ששאבתם.

אחד ממעוררי האלרגיה הכי נפוצים ומוכרים בעולם הוא יצור מיקרוסקופי שנקרא “קרדית אבק הבית”. אנחנו מתעטשים, מתגרדים, עינינו דומעות, וכל זה כי לא ניקינו את האבק כהלכה. אבל למה זה קורה גם כאשר אנחנו אחרי שאיבה יסודית של הבית? רוב הסיכויים שהאשם העיקרי הוא סוג שואב האבק והאופן בו אנחנו מתחזקים אותו. או במילים אחרות, למה הפרמטר של סוגי הפילטרים

 

אז למה אנחנו נושמים אבק?


ישנם שני פרמטרים מאד חשובים שיגדירו את איכותו של כל שואב – הפילטרים שבו והמנוע שלו. אם נדבר על פעולת שאיבה פשוטה, הרי שזה ברור שאנו שואבים אבק ולכלוך, גרגירים, פירורים ואבק, והם נתפסים בפילטר השואב, שמונע מהם מלחזור בחזרה החוצה. בשואבי אבק שאינם באיכות גבוהה, כלומר, הפילטר שלהם לא מספיק “תופס”, חלקיקים רבים ממה ששאבנו פשוט נפלטים בחזרה החוצה. מכירים את הריח המאובק והמעופש שנפלט לפעמים משואבי אבק? זה בדיוק האבק הזה שחוזר חזרה אל החלל, ובעיקר אל דרכי הנשימה שלנו.
במקרים כאלה, הרי שהניסיון שלנו לנקות רק גרם ללכלוך גדול יותר. אותו חיידק או לכלוך ששכב על השטיח בשקט, נשאב לתוך השואב שלנו ואז נפלט בחזרה אל תוך כל חלל החדר ואל הפנים שלנו. כנראה שהיה עדיף כבר להשאיר אותו על השטיח, לא?

שאיבה של ספה עם שארק

בואו נבין איך זה קורה

בכל אחד ממגון שואבי האבק שיש בשוק יש כמה רמות שונות של סינון. לרוב, השואב יונק את האוויר, משאיר את הלכלוך בתוך מיכל הפסולת ופולט חזרה אוויר נקי. מיכל הפסולת הוא השלב הראשון והגדול ביותר בתהליך הניקיון והוא זה שמכיל את רוב הפסולת שנאספה. אך מה שקורה בתוך מיכל האיסוף, הוא העניין. במיכלי איסוף של שואבים פשוטים קיים רק המיכל, לרוב מפלסטיק שקוף, ואין דבר שתופס את הלכלוך הזעיר ומונע ממנו לצאת בחזרה אל האוויר. בשואבים מתקדמים,קיים פילטר שאוסף את הלכלוך ובשואבים של שארק קיים גם מנוע הציקלון. , למעשה, אוויר נקי בבית לאחר השאיבה הוא שילוב של שני הפרמטרים, מנוע ופילטרים.

מה מטרת מנוע הציקלון? או מה הקשר של המנוע לאוויר נקי?

זוכרים שדיברנו על הפרמטר החשוב – המנוע? בשואבי שארק מדובר במנוע מיוחד במינו. מה שטכנולוגיות הציקלון עושה זה שהיא גורמת לאוויר בתוך המיכל להסתובב סביב עצמו (כמו סופת ציקלון, אם תהיתם לגבי השם), וכך הלכלוכים הכבדים עפים הצידה, במעין צנטריפוגה, ויש הפרדה בין האבק הזעיר לבין הלכלוך הכבד. ככל שההפרדה טובה יותר, כך פחות אבק מגיע לתוך הפילטר הפנימי, הפילטר לא נסתם ונשמרת עוצמת היניקה של השואב לאורך זמן. בנוסף, דבר זה גם גורם לסוללה להחזיק מעמד לאורך זמן רב יותר וגם מבטיח כי מנוע השואב יתאמץ הרבה פחות.

ניקוי הפילטר

כפי שכבר ציינו, בשואבים באיכות ירודה או בטכנולוגיות פחות מתקדמות, ברגע שנוציא את הפילטר נחזה במחזה אימה עמוס כל הלכלוך ממנו רצינו להפטר. במקרים רבים, פילטר פשוט יכול להתמלא ולהיסתם כבר אחרי שאיבה של מטר רבוע אחד בלבד. במקרה של שואבי שארק בעל מנוע הציקלון, גם אחרי חודשיים של שאיבה רצופה, כנראה שכמעט ולא נראה לכלוך שנתפס על הפילטר. הסיבה היא שבשואבים אלו קיימות כמה רמות סינון שונות,
1. ספוג מאסיבי לסינון ראשוני – האוגר את הליכלוך והאבק
2. ספוג בצפיפות גבוהה יותר לסינון משני – שאוגר את האבק הדק,
3. פילטר HEPA מתקדם וייחודי – בו נעשה הסינון המשמעותי לחיידקים
הפילטרים הללו, מעבר לרמת האיכות יוצאת הדופן שלהם, ניתנים לשטיפה, ייבוש ושימוש חוזר, פעם אחר פעם. את הפילטרים יש לרחוץ היטב, לייבש במשך 24 שעות (בלי לקצר זמנים!), ולהלביש בחזרה על השואב. את הרחצה הזו יש לבצע אחת ל-3 חודשים, בהתאם לתדירות השימוש.

אמא ובת על השטיח

לא לשכוח את פילטר היציאה

אחד מהיתרונות הרבים של שואבי שארק הוא פילטר היציאה – פילטר שלרוב לא יהיה קיים בשואבים פשוטים בעלי איכות נמוכה. פילטר היציאה נמצא בצד היציאה של האוויר הנקי, והוא מבצע סינון מיקרוני, משמעותי במיוחד, טרם האוויר חוזר אל החדר. זה אחד הפילטרים החשובים ביותר עבור אלו מאתנו שסובלים מאלרגיות משום שהוא מבטיח שהאוויר אותו נושמים בעת השאיבה הוא אוויר נקי ככל האפשר. את פילטר היציאה מומלץ לנקות אחת לחצי שנה עד שנה, וגם הוא, כמו כל הפילטרים בשואבי שארק, ניתן לרחצה ולשימוש חוזר שוב ושוב.

תחזוקת השואב

אם בחרתם באחד משואבי האבק של שארק, הרווחתם שואב חזק שמצריך תחזוקה נמוכה במיוחד. הפעולות היחידות אותן יש לבצע זה ריקון מיכל האבק לכשהוא מתמלא, לנקות מפעם לפעם את המברשות אשר נוגעות ברצפה, וכמובן לבצע שטיפה של הפילטרים, אחת לרבעון ולהשתמש בהם שוב. וזהו, החדר נקי, האוויר נקי, מערכת הנשימה שלכם נקייה, ושלום ולא להתראות לאלרגיות!

המתכונים שלנו

שריג אלקטריק

תודה! הפרטים נקלטו בהצלחה