אנא סובבו את הטלפון שלכם.

שירות ואחריות
למעלה מ-40 שנה

שירות ואחריות למעלה מ 40 שנה

מיקרוגלים

מיקרוגלים

חפשו מוצרים לפי

תוצאות לפי סינון

המתכונים שלנו

המתכונים שלנו

עד לפני שנות ה-80′, כל פעולת חימום קטנה לקחה דקות ארוכות והצריכה לא מעט מכשירים. מאז המצאת המיקרוגלים, כמעט כל אופן הבישול וההכנה במטבח השתנה, וקל לומר שזו אחת ההמצאות ששינו את עולם הקולינריה הביתית. אז איך בכלל התחילה טכנולוגית המיקרוגל ומהם החידושים הטכנולוגיים הצפויים לנו?

גם למיקרוגל יש היסטוריה

למיקרוגל הביתי שכנראה כמעט לכולנו יש בבית, יש היסטוריה די מרתקת ששורשיה נעוצים בחדשנות מדעית. את המיקרוגלים פיתחו תוך כדי חקר טכנולוגיות המכ”ם ששומשו בעת מלחמת העולם השנייה. מדען שעבד על חקר הטכנולוגיה פעל עם מכשיר שייצר מיקרו-גלים ולפתע שם לב שחטיף שוקולד שהיה בכיסו בעת העבודה נמס. התגלית הזו הובילה אותו לחקר נוסף (שכלל, תאמינו או לא, פופקורן) ולהבנה שאותם מיקרו-גלים יכולים להיות מאד יעילים בחימום אוכל. בתחילה, שומשו המיקרוגלים במסגרות תעשייתיות ולקראת סוף המאה ה-20′ הפכו למכשיר ביתי נוח מאד. בתחילת המאה ה-21′ בוצעו לא מעט שינויים ושדרוגים שהפכו את המיקרוגל הביתי ממכשיר שמחמם אוכל במהירות, לכלי קולינרי עוצמתי בעל פעולות רבות.

אז איך בעצם מיקרוגל עובד?

גלי מיקרו פועלים על ידי יצירת גלים אלקטרומגנטיים בתדרים הנעים בין 300 מגה-הרץ ל-300 גיגה-הרץ. גלים אלה נפגשים עם מולקולות מים ושומן בתוך מזון, וגורמים להן לרעוד, ועל ידי כך – לייצר חום. בניגוד לתנור, למשל, שמחמם את האוכל מבחוץ כלפי פנים, המיקרוגל יוצר חום שנפלט מן הפנים אל החוץ, מה שמאפשר לחמם רכיבים מסוימים הרבה יותר מהר, וגם מבטיח שליטה ועוצמת מדויקת של חום. השליטה המדויקת בתדר ובעוצמה היא שמאפשרת בישול יעיל ומהיר, והיא המפתח ליכולת שלנו להכניס שלל סוגי מזון שונים אל המכשיר.

היתרונות של שימוש במיקרוגל

שימוש במיקרוגל במטבח מציע מספר יתרונות מרכזיים, ביניהם: מהירות ויעילות בתהליך חימום מהיר בשילוב עם יכולת החימום מבפנים החוצה, כך שניתן להכין ארוחות בשבריר מהזמן בהשוואה לשיטות הבישול המסורתיות, יעילות אנרגטית, משום שמיקרוגל לרוב חסכוני יותר באנרגיה מאשר תנור רגיל, שימור חומרים מזינים במזון, בשל זמני הבישול הקצרים יותר והחשיפה המופחתת לטמפרטורות גבוהות, ורסטיליות הנובעת מהיכולת לבצע למשימות בישול שונות, כולל חימום שאריות, הפשרה של מזון קפוא, בישול ירקות ואפילו אפייה כמו במיקרוגל הזה, וכמובן נוחות – מיקרוגלים מאד ידידותיים למשתמש ומציעים הגדרות הניתנות לתכנות ופשטות הפעלה, לצד גודל קומפקטי המתאים גם למטבחים קטנים במיוחד.

איך תשתמשו במיקרוגל הביתי בצורה מיטבית?

כדי למקסם את היתרונות של שימוש ביתי במיקרוגל, ישנם כמה טיפים וטריקים שחשוב לזכור. ראשית, יש לוודא שהמכלים והכלים שבהם אתם משתמשים במיקרוגל מסומנים כ-“בטוחים למיקרוגל”. שנית, בעת חימום או בישול, כסו את האוכל שלכם במכסה המתאים למיקרוגל או בצלחת המתאימה למיקרוגל, כדי למנוע מהמזון להתייבש במהלך תהליך הבישול וגם כדי למנוע התזות ולכלוך במיקרוגל. נסו לסדר את המזון בצורה אחידה ושווה על הצלחת. אם ניתן, הניחו חלקים עבים יותר של האוכל לכיוון הקצוות החיצוניים של המנה. לבסוף, נסו להוסיף נוזלים בעת חימום מחדש של שאריות. אם תוסיפו כמות קטנה של מים או נוזלים אחרים למזון כמו אורז, פסטה ותבשילים, תוכלו לשמור על אוכל יותר עסיסי.

התראות וסכנות בטיחות בשימוש מיקרוגלים

בעוד שמיקרוגלים חוללו מהפכה במטבחים שלנו, חשוב תמיד לפעול בזהירות מרבית בעת השימוש. חשוב לזכור לעולם לא להניח חפצי מתכת או מכלים עם רכיבי מתכת במיקרוגל. מתכת מחזירה גלי מיקרו, מה שעלול לגרום לניצוצות, שריפה או נזק לתנור המיקרוגל. יש להשתמש רק במכלים המסומנים כ”בטוחים למיקרוגל”. מכלים שאינם מיועדים לשימוש במיקרוגל עלולים לשחרר כימיקלים מזיקים למזון או להימס, והדבר נכון גם לגבי קלקר, ניילון ופלסטיק שאינם ייעודים לשימוש במיקרוגל ואפילו מוצרי נייר שונים ומגבות נייר. יש להימנע מחימום מכלים אטומים לחלוטין, שכן לחץ עלול להצטבר ולהוביל לפיצוץ. אם משתמשים במכלים עם מכסה, יש להשאיר אותם פתוחים מעט כדי לאפשר לאדים לצאת. חשוב להיזהר גם בעת חימום נוזל חם כמו מרק שעלול לגלוש, מזון שמנוני שיכול לגרום לעודף חום ואפילו להתלקחות וביצים בקליפתן שעשויות להתפוצץ. מעבר לשימוש היומיומי חשוב מאד לזכור לבצע בדיקות קבועות לסימני נזק במיקרוגל, וכמובן להרחיק ילדים בעת השימוש.

המיקרוגלים בעידן הטכנולוגיה המתקדמת

בשנים האחרונות, המיקרוגלים עברו התקדמות טכנולוגית משמעותית, וקיים כיום מגוון תכונות חדשניות המשפרות את הפונקציונליות ואת חווית המשתמש שלהם. בין הטכנולוגיות הללו נמצאות טכנולוגית אינוורטר שמאפשרת שליטה מדויקת יותר ברמת ההספק של המיקרוגל, מבטיחה פיזור רציף ואחיד של החום, מונעת בישול יתר ושומרת על המרקם והטעם של המזון, טכנולוגיית בישול באמצעות חיישן המשתמשת בחיישני לחות וטמפרטורה כדי לזהות את רמות הלחות במזון ואז לכוון את עוצמת המיקרוגל וזמן הבישול באופן אוטומטי, פונקציונליות הגריל, שמאפשרת למשתמשים להשיג מזון פריך ושחום כמו בתנור, ושלל טכנולוגיות חכמות כגון האפשרות לשלוט ולנטר מיקרוגלים מרחוק. באמצעות אפליקציות לסמארטפון וקישוריות IoT (האינטרנט של הדברים), משתמשים יכולים להתאים הגדרות, להתחיל או להפסיק את הבישול ולקבל התראות על התקדמות הבישול, או שליטה קולית, כאשר המיקרוגל מתחבר למפעילים קוליים כמו Amazon Alexa או Google Assistant, וכך לשלוט בהם באמצעות פקודות קוליות. לבסוף, מיקרוגלים מתקדמים משתמשים בחיישני לחות וטמפרטורה כדי לזהות את רמות הלחות והטמפרטורה בתוך תא הבישול. מידע זה עוזר למיקרוגל לבצע התאמות בזמן אמת לפרמטרי בישול, ולמנוע בישול יתר או מזון לא מוכן.

ואיך נראה עתיד המיקרוגלים?

ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם, גם עולם המיקרוגלים ישתנה, ונראה שילוב של בינה מלאכותית (AI), שתנתח העדפות משתמש והרגלי בישול, קישוריות משופרת ושילוב IoT שמלבד שליטה מרחוק אולי אפילו יוכלו להציע מתכונים ישר לסמארטפון, או להסתנכרן עם מכשירי בישול אחרים במטבח, ועוד טכנולוגיות חיישן מתקדמות שחורגות מהיכולות הנוכחיות של חישת לחות וטמפרטורה, כך שיוכלו לזהות את המשקל, הטריות וההרכב של פריטי מזון שונים. גם בגזרת העיצוב כנראה נראה לא מעט שינויים, עם עיצובים מודולריים שניתנים להתאמה אישית, ומאפשרים למשתמשים להתאים את המכשיר לפריסת המטבח וההעדפות הספציפיות שלהם. אמנם למיקרוגלים הייתה התחלה צנועה אך הם הפכו לכלי מטבח חיוניים, שמתווים את הדרך בה אנו ניגשים לבישול ולשימור מזון. אם תרצו גם אתם לקחת את הצעד הבא אל מהפכת המיקרוגלים העתידיים, אנו מזמינים אתכם לבחור מתוך מגוון מיקרוגלים מתקדמים ומרשימים ולשדרג את המטבח שלכם בקלות!
שריג אלקטריק

תודה! הפרטים נקלטו בהצלחה

אפשר להציע לכם חברות?

הירשמו עכשיו למועדון שלנו ותיהנו
מ-5% הנחה על כל מוצרי שריג!

* ללא כפל מבצעים והנחות אשר קיימים באתר