אנא סובבו את הטלפון שלכם.

שירות ואחריות
למעלה מ-40 שנה

pic1
מגזין שריג

מראה חאליסי ממשחקי הכס – צעד אחד צעד

אם גם אתן נמסות בכל פעם שרואים את שיער הפלטינה המושלם של חאליסי על המרקע, דעו שגם אתן יכולות להשיג את המראה, בקלות!
אם גם אתן נמסות בכל פעם שרואים את שיער הפלטינה המושלם של חאליסי על המרקע, דעו שגם אתן יכולות להשיג את המראה, בקלות!

אין ספק שהסדרה "משחקי הכס" מלאה בדמויות יפהפיות, כל אחת מרשימה יותר מקודמתה, ויש שיאמרו שהמרשימה מכולם היא הנסיכה דאינריז, או "חאליסי" למקורביה, שאחד הדברים היפים בה הן התסרוקות המרשימות בשערה. אז אמנם אנחנו לא יכולות להיות חאליסי, אבל בהחלט יכולות לשחזר את מראה השיער המרשים, ואפילו די בקלות. בואו ללמוד איך.

צעד ראשון

התחילו בשיער נקי, לאחר חפיפה. השתמשו במייבש שיער של רמינגטון כדי לייבש את השיער במהירות. אם יש לכן שיער ארוך במיוחד, אנו ממליצים להספיג את השיער הרטוב בסרום איכותי שגם מגן על השיער מפני קשרים.

צעד שני

ייבשו את השיער בפן באופן מלא לייבוש חלק.

צעד שלישי

צרו שביל בצד שמאל של השיער. ממש מתחת לשביל שיצרתם, התחילו לקלוע צמה הולנדית, בדומה לצמה צרפתית, אל הצמה ההולנדית מוסיפים שיער בכל קליעה, אך בצמה הולנדית מפסיקים להוסיף שיער באמצע, וממשיכים לקלוע כמו צמה רגילה, עם החלקים שאתם כבר אוחזים.

צעד רביעי

המשיכו לקלוע את הצמה לאורך השביל, וכשאתן מגיעות לקצה הראש, הפסיקו להוסיף שיער והחלו לקלוע אותה רגיל, עד הסוף. הדקו בקצה בסיכה.

צעד חמישי

חזרו למקום בו התחלתן את הצמה הראשונה, רדו 4 סנטימטרים למטה, והתחיל צמה נוספת מתחתיה, בדיוק באותו האופן.

צעד שישי

בצעו בדיוק את אותן פעולות בצד ימין של השיער, רחוק מן השביל.

צעד שביעי

ברגע שיש לכן ארבע צמות קלועות, שתיים מכל צד של השיער, אספו את כל הארבע ביחד מאחורי הראש והדקו אותן בגומייה. השאירו את שאר השיער מפוזר מאחור.

הרי לכן מראה מרשים של חאליסי שיכול להתאים לכל אירוע.

אורז נבשל בסיר גבוהה מיציקת אלומיניום עם תחתית עבה , וציפוי NON STICK איכותי , מה שיבטיח אורז אחד אחד , שלא ידבק לתחתית הסיר.

קציצות ברוטב נבשל בסוטז (סיר נמוך) רחב (תלוי בכמות הקציצות). מצד אחד אנחנו צריכים טמפרטורה לא גבוהה כדי שהרוטב לא יישרף, ומצד שני זמן בישול ארוך כדי שיתקבל טעם עשיר ושכל הקציצות יתבשלו באופן אחיד.

לתבשילים נבחר בסוטז יציקת אלומיניום עם מוליכות חום גבוהה ותחתית עבה כדי שיבודד את החום כך שהרוטב לא יישרף אבל הכלי יעביר את החום בצורה המיטבית לתבשיל וכל הקציצות יתבשלו באופן אחיד (לא ייוצר מצב שהקציצות במרכז שקרובות יותר ללהבה יתבשלו יותר מידי ויתייבשו , והקציצות המרוחקות יהיו טפלות).

עוף/בשר עם תוספות אם מדובר בכמות שאינה גדולה עדיף להשתמש בסיר גבוהה (בישול בקומות).

אם הכמות היא גדולה עדיף להשתמש בסוטז העשוי מיציקה כך שנוכל לפרוס יותר נתחי בשר ובשל מוליכות החום נקבל בישול אחיד בזמן קצר.

צליה האם אנחנו רוצים לצלות נתח בשר שיהיה צלוי מבחוץ ואדמדם בפנים? לתבשיל כזה נשתמש במשטח צליה (פלנצ'ה) או מחבת גריל שיכולה להגיע לטמפרטורה גבוהה מהר עם חריצי הגבהה כדי שהצלייה תהיה מחריצי ההגבהה והנתח לא יתבשל מהמשטח ומהנוזלים של הבשר מה שיבטיח שהתבשיל יצלה מבחוץ ולא יתבשל מבפנים.

מרק הוא תבשיל שכמעט כולו עשוי נוזלים ואין צורך לצמצם אותו ואין משמעות למוליכות החום בסך הכל צריך להביא לרתיחה. בישול מרק מומלץ לעשות בכלי מנירוסטה.

ככלל תבשילים המצריכים צמצום בדרך כלל מומלץ להשתמש בכלי מיציקה עם תחתית עבה לפיזור החום וציפוי NON STICK עמיד.

שמירה על ערכים תזונתיים : כדי לשמור על הערכים התזונתיים בתבשיל רצוי לבשל בטמפ' נמוכה יותר ועוזרת לשמור על הערכים התזונתיים.

ציפוי NON STICK – לציפוי שתי מטרות : לבודד בין האלומיניום לאוכל ובנוסף למנוע הידבקות של המזון לתחתית הכלי.

החשש של הצרכנים הוא מציפויים שמכילים כימיקלים. קיימים יצרנים שכדי לייצר ציפוי חזק משתמשים בכימיקלים שעלולים לשחרר רעלים למזון בטמפרטורה גבוהה.

חברות בינלאומיות משתמשות בציפויים של יצרנים אירופאיים שעומדים בתקנים מחמירים של כימיקלים כגון צבע, עופר וקדמיום.

ככלל עדיף לקנות מוצרים ממותגים בינלאומיים שם יש השקעה במחקר ופיתוח ואין פשרות בכל הנוגע לשמירה על הבריאות של הצרכן ועומדים בתקנים המחמירים ביותר.

לרכישת כלי בישול לחצו כאן

המתכונים שלנו

שריג אלקטריק

תודה! הפרטים נקלטו בהצלחה

עוד לא נרשמתם
לניוזלטר שלנו???

נרשמים עכשיו ומקבלים את כל
ההטבות והכתבות ישירות למייל!

קדימה, שלא תפספסו