אנא סובבו את הטלפון שלכם.

שירות ואחריות
למעלה מ-40 שנה

באנר שירות ואחריות למעלה מ-40 שנה
מגזין שריג

כיצד לשקול מרכיבים כדי ליצור מנות בריאות יותר?

אם אתם מחפשים דרכים קלות לשפר את התזונה היומית שלכם בלי ממש לשנות את מה שאתם אוכלים באופן מוחלט, הרי ששקילת המרכיבים שלכם, במיוחד את הבשר או העוף, זה המקום האידיאלי להתחיל בו.
אם אתם מחפשים דרכים קלות לשפר את התזונה היומית שלכם בלי ממש לשנות את מה שאתם אוכלים באופן מוחלט, הרי ששקילת המרכיבים שלכם, במיוחד את הבשר או העוף, זה המקום האידיאלי להתחיל בו.

השקילה מאפשרת לכם לשלוט בגודל המנות הרצויות בקלות, על מנת לוודא שאתם לא מפריזים מעט בכמויות שאתם אוכלים. בצורה זו, עדיין תוכלו לאכול את כל המאכלים שאתם הכי אוהבים, מבלי להגזים, מה שיעזור לכם לקיים אורח חיים בריא יותר באופן כללי, מבלי להיסחף לדיאטות בזק או שיגעונות הרזייה שלא עובדים.

בכדי להבטיח כי באמת תבשלו ותאכלו את הדברים שאתם אוהבים, רק באופן בריא יותר, הפכנו את החלוקה למנות בגודל נכון לקלה יותר. כל מה שאתם צריכים זה משקל מטבח ואת טבלת השימוש שבתוך המדריך למשתמש שלכם שקיבלתם ביחד עם גריל ג’ורג’ פורמן, וכך תוכלו למדוד מהן הכמויות הבריאות לכל אחד מהמאכלים שאתם אוכלים, כדי להבטיח שאתם לא אוכלים יותר מדי.

יתכן וראיתם דעות סותרות לגבי האם כדאי לשקול את כמויות המזון לפני או אחרי הבישול, אנו ממליצים תמיד לשקול לפני הבישול אך להוסיף למשקל בערך 30 גרם על משקל המנה הרצויה שלכם, משום שלרוב בשר יאבד בערך 30 גרם ממשקלו בעת הבישול. כך, אם למשל תרצו מנה בריאה של 115 גרם בשר, שקלו בערך 140-145 גרם, לפני הבישול. כל המשקלים הכתובים בטבלה מציינים את משקל המנה, לפני הבישול, אותו עליכם למדוד כדי לקבל מנה בריאה.

הדוגמה הזו תראה לכם מהי הדרך הנכונה לשקול בדיוק קציצת המבורגר:

  • עצבו את הבשר הטחון, טרם הבישול, אל גודל הקציצה הרצויה
  • הניחו כל קציצה על משקל המטבח שלכם על מנת לוודא כי כל קציצה שוקלת בערך 140-150 גרם
  • הניחו את הקציצה על הפלטה בגריל ג’ורג’ פורמן, אותה דאגתם לחמם מראש ובשלו עד למידת העשייה הרצויה לכם
  • לאחר תום הצלייה, תוכלו לשקול שוב את הקציצה המוכנה כדי לראות שאכן הגעתם למשקל הסופי הרצוי. במקרה שלנו, גודל הקציצה המוכנה, לאחר הבישול, צריך להיות בערך 115 גרם. הצעד הזה חשוב במיוחד אם אתם באמת בדיאטה, ולא רק מנסים לחיות באורח חיים בריא יותר.

ובאותו נושא, אם אתם באמת מנסים להוריד במשקל, חוק טוב לפעול על פיו הוא שהמנות שלכם צריכות להיות בין 30 ל-60 גרם פחות מהמנות הרצויות הכתובות בטבלה. כך למשל, עבור המבורגר, הקציצה, טרם בישולה, צריכה לשקול בערך 115 גרם, במקום 145 גרם. עבור עוף, המשקל לפני הצלייה צריך להיות בערך 170 גרם, במקום 225 גרם.

אנחנו יודעים שלא לכולם יש משקל מטבח זמין במטבח הביתי שלהם, או שלעיתים המשקל קיים אך אין לכם את הזמן הנדרש כדי לשקול. במקרים כאלה, תוכלו לפעול לפי הכלל שאומר שמנה בריאה צריכה להיות בערך בגודל של חפיסת קלפים רגילה או על פי הגישה שאומרת שמנת חלבון צריכה להיות בגודל של אגרוף. אמנם זה לא ייתן מענה מדויק לגודל המנה הבריאה הרצויה אבל זה בהחלט טוב יותר מאשר לנחש או לקוות שקלעתם לכמות הנכונה. בתאבון!

המוצרים שאתם חייבים להכיר

שריג אלקטריק

תודה! הפרטים נקלטו בהצלחה