אנא סובבו את הטלפון שלכם.

שירות ואחריות
למעלה מ-40 שנה

באנר שירות ואחריות למעלה מ-40 שנה
מגזין שריג

חמש יתרונות להכנת בשרים במעשנה

צוללים אל תוך עולם המעשנות? ברוכים הבאים! אתם בחברה טובה. מגמת עישון הבשרים הביתית מתרחבת מיום ליום, ואנו מזמינים אתכם לגלות את כל היתרונות הנהדרים הטמונים בהכנת בשר במעשנה ביתית. ראו הוזהרתם: אתם כנראה לא תחזרו להכין בשרים באף שיטה אחרת...
צוללים אל תוך עולם המעשנות? ברוכים הבאים! אתם בחברה טובה. מגמת עישון הבשרים הביתית מתרחבת מיום ליום, ואנו מזמינים אתכם לגלות את כל היתרונות הנהדרים הטמונים בהכנת בשר במעשנה ביתית. ראו הוזהרתם: אתם כנראה לא תחזרו להכין בשרים באף שיטה אחרת...

בקרב חובבי הבשר האמיתיים נוהגים להגיד שעד שלא עישנת בשר, לא אכלת בשר. זה לא אומר שטכניקות הכנה אחרות הן לא טובות וראויות, ובינינו, חובב בשר אמיתי יאכל נתח עסיסי כמעט בכל צורה, בכל אופן הכנה ובכל מידת עשייה, אך עם זאת, זה כן אומר שעישון בשרים יכול לקחת אתכם ואת בלוטות הטעם שלכם לגבהים חדשים. מי שמכיר וטעם נתחים מעושנים כבר יודע מזמן שמעשנה טובה היא פריט שכיום כבר נמצא בהישג יד ויכול לשדרג כל בית, אבל במידה שאתם עדיין מתלבטים האם כדאי לשמור את המנגל הישן והטוב ואת מחבת הברזל היצוק, או לרכוש מעשנה חדשה לארסנל הכלים הקיים ולהתחיל לעשן נתחים עסיסיים, הגעתם למקום הנכון. בואו להכיר חמישה יתרונות עיקריים להכנת בשרים במעשנה!

טעם – אחרי הכל, זה הכי חשוב

שום דבר לא משתווה לרגע הזה בו אנו נחשפים לטעם חדש, לא מוכר, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בטעם חדש למזון שחשבנו שאנחנו מכירים היטב. ובכן, כאשר תוציאו את נתח הבשר הראשון שלכם מהמעשנה, אחרי שהיה בה למשך כמה שעות, אנחנו מבטיחים לכם שאתם עומדים לגלות עולם חדש. עשן מהפחמים הלוחשות בתא הבעירה עולה אל נתח הבשר שמונח מעליו בתא העישון, עוטף ומבשל אותו במעין ריקוד מרהיב שרק עושה טוב לטעמי הבשר הטבעיים. ככל שעובר הזמן ויותר עשן עוטף את הנתח, כך הוא גם אוגר בתוכו את טעמי העישון הכה ייחודיים. מה שמדהים עוד יותר זה שאתם יכולים לשלוט על הטעם. איך? בחנויות ייעודיות תוכלו למצוא מבחר גדול של שבבי עץ, שהשריפה של כל אחד מהם מפיקה ארומה שונה של עשן שנדבקת לבשר ומעניקה לו את הטעם.

מרקם – איך אתם אוהבים את הנתח שלכם?

מדיום רייר או וול דאן? אתם יכולים להפסיק לדאוג לגבי מידת העשייה, כי בישול ארוך פותר אתכם מהצרות והדאגות של נתח אדום מידי שצריך לחזור לסיבוב נוסף על האש, או שרוף מידי שכבר לא כיף לאכול. נכון, אמנם בישול במעשנה לוקח זמן ודורש סבלנות לא קטנה, אבל כמו שאומר הפתגם השחוק – הסבלנות משתלמת, ובמקרה הזה – בגדול. נתחים שיוצאים מהמעשנה יוצאים רכים ונימוחים, הם מחליקים מהעצם, נוטפי שומן ומלאי עסיס (בהתאם לנתח), מתפרקים בקלות ומלכלכים את הידיים, בקטע טוב כמובן. וכן, זה אומר שהמרקם ומידת העשייה מושלמים, פעם אחר פעם.

מגוון – עולם שלם של נתחים

בשונה מדרכי הכנה אחרות, בהן יש למצוא את הנתח המתאים בדיוק לצורה ההכנה (צלייה קצרה או בישול ארוך), במעשנה כמעט כל נתח יעבוד. שפונדרה, סינטה, אנטריקוט, פילה או חזה אווז, לכל נתח יש את הזמן ודרך ההכנה שמטיבה אתו, אבל בשורה התחתונה – עישון ובישול ארוך יחמיאו כמעט לכל נתח בשר שתבקשו מהקצב, רק תזכרו לברר לגבי זמן העישון המומלץ ומתכונים למרינדות ותוספות שירימו את הנתח בעוד כמה דרגות. ולא רק בשרים אגב, גם דגים, עופות ואפילו ירקות יכולים להיכנס למעשנה ולצאת אחרי כמה שעות כמעדן עם טעם חדש ומרקם מושלם.  

חוויה – מכניסים קצת עשן הביתה

לכל טקס יש את הכללים שלו ועישון בשרים לא שונה מכך. לאחר שתרכשו לעצמכם מעשנה תבינו די מהר שגם עבודת ההכנה היא חוויה בפני עצמה במהלכה תוכלו לבחור כמה תרצו לשפר ולדייק את הנתחים שלכם. הכול מתחיל בתחקיר, איזה נתחים נרצה לזרוק למעשנה היום ובאיזה אופן נרצה להכין אותם – האם במרינדה של צ׳ילי ודבש, מרינדה עם חרדל ותפוזים או שבכלל תרצו להשתמש בבירה, יש אינספור מתכונים בקהילה ההולכת וגדלה של מעשני הבשר בישראל ובעולם. לאחר שהחלטתם מגיע שלב ההכנה. תוכלו להתחיל במלאכה כמה שעות לפני הכנסת הנתח למעשנה, להשרות במלח (בריין) במשך כמה שעות, להזריק לתוכו טעמים או לעטוף בתערובת תבלינים. לבסוף, תכניסו את הנתח למעשנה, תסגרו את תא העישון ותוכלו ללכת לנוח במשך כמה שעות טובות, הרבה זמן לפני שהאורחים שלכם צפויים להגיע. 

אירוח – הדלת פתוחה כל הדרך לבשר

מעשנה בחצר ואירוח הם כנראה שני דברים שהולכים יחד באופן הרמוני, וסביר להניח שברגע שרכשתם מעשנה לקחתם על עצמכם גם את תפקיד המארחים. ניכר כי יש משהו בכלי העישון הזה שגורם לאנשים להסתקרן, להתקרב בחשש, לשאול שאלות ובעיקר לצפות למשהו גדול שעומד לקרות, וגם לכם, כבעלי המעשנה, נפתח איזה רצון לשתף, לחלוק ולהאכיל את הסביבה. כאשר מארחים, המעשנה ניצבת בפינה מסוימת בחצר, גלויה לעיני כל. העשן שיוצא ממנה רומז על מה שמתחולל בתוכה ומה שעומד לקרות ברגע שדלת תא העישון תיפתח והקסם יקרה – נתח הבשר המפואר שעבדתם עליו יונח על השולחן ויביא לקריאות התפעלות מהסובבים. ותאמינו או לא, זה כנראה יצריך מכם הכי מעט עבודה מכל חווית אירוח שניהלתם בעבר.

קדימה לעבודה

אם עדיין לא השתכנעתם, צאו לטעום, לחקור ולגלות את נפלאות המעשנה. הטעמים הייחודיים, המרקם הבלתי נשכח, העושר הבלתי נגמר של נתחים שמתאימים לעישון וכמובן התחושה שאתם לוקחים את הבשר לרמה הגבוהה ביותר שלו. אנחנו מבטיחים שאחרי טעימה אחת תגלו עולם חדש שתרצו לקחת בו חלק, עולם של מעשנות ביתיות במחיר נגיש שישנו את חווית אכילת הבשר שלכם.

NINJA WOODFIRE
נינג'ה גריל חיצוני ומעשנה | דגם OG853

המוצרים שאתם חייבים להכיר

המתכונים שלנו

שריג אלקטריק

תודה! הפרטים נקלטו בהצלחה