אנא סובבו את הטלפון שלכם.

שירות ואחריות
למעלה מ-40 שנה

שירות ואחריות למעלה מ 40 שנה

מכונת גלידה

מכונת גלידה

חפשו מוצרים לפי

תוצאות לפי סינון

המתכונים שלנו

המתכונים שלנו

גלידה ביתית: הסוד שמאחורי מכונת הגלידה

נמסים מהחום? אתם לא לבד. הקיץ הישראלי ללא ספק מתאפיין במזג אוויר לוהט במיוחד, שגורם לרובנו להיצמד למזגנים ברוב שעות היממה. עם זאת, ישנן דרכים נוספות וטעימות לצנן את הגוף – כשהבולטת שבהן היא גלידה קרמית, עשירה ומפנקת, שתספק לכם את הפינוק האולטימטיבי בימי הקיץ הלוהטים (ולא רק בהם). איך תוכלו להכין גלידה כזו בבית שלכם, מבלי לנסוע עד לגלידרייה הקרובה ולשלם הון קטן עבור כדור גלידה אחד? לפניכם המדריך השלם.

מכונת גלידה ביתית – איך זה בעצם עובד?

ישנן לא מעט טכניקות להכנת גלידה ביתית, אך רוב מכונות הגלידה עובדות כמעין מערבל או מיקסר, שמערבב יחד רכיבים קפואים וכך מכניס לתוכם בועות אוויר, על מנת להפוך את המרכיבים לקלילים וקרמיים. ככל שישנן יותר בועות אוויר בגלידה, כך היא הופכת לאוורירית וקרמית יותר. מהירות הערבול והאוויר שנכנס לגלידה, הם אלה למעשה שקובעים את המרקם שלה. בחלק מהמכונות, ניתן לשלוט במהירות הערבול על מנת להגיע למרקם הרצוי באופן מדויק. בשלב הראשון מערבלים יחד רק את מרכיבי הבסיס של הגלידה, ולקראת הסוף ניתן להוסיף רכיבים כמו אגוזים, שבבי שוקולד ופירות, על מנת להעשיר אותה בטעמים ספציפיים.

סוגים שונים של מכונות גלידה

ישנם לא מעט סוגים של מכונות גלידה, וקצרה היריעה מלהרחיב על כולם. בדרך כלל, מכונות גלידה ביתיות יהיו בנויות מקערה או מיכל ייעודי אותם יש להכניס מראש למקפיא, ומיחידה נוספת, חשמלית, שאליה יש להכניס את הקערה או המיכל לאחר ההקפאה ולערבל באמצעותה את הרכיבים יחד. ישנן גם מכונות גלידה שכבר מכילות בתוכן יחידת קירור, אשר מבטלת את הצורך בהקפאה של המיכל או הקערה, אם כי אלה בדרך כלל נמצאות בשימוש בגלידריות ובמקומות שמכינים גלידה בכמויות גדולות ובאופן תעשייתי. בנוסף, יש מכונות גלידה פשוטות יותר, שהשימוש בהן דורש לערבל את הרכיבים יחד באופן ידני, עניין אשר הופך את הכנת הגלידה לתהליך ארוך ומאומץ יותר, ולכן הן פחות מומלצות, בייחוד לאור הטכנולוגיות החדשות והמתקדמות שיש כיום להכנת גלידה.

כיצד משתמשים במכונת גלידה ביתית עם קערה או מיכל?

כפי שניתן להבין, מכונת גלידה ביתית היא ללא ספק פינוק אמיתי, שמאפשר להכין מגוון של גלידות בטעמים שונים, בקלות ובמהירות – כל עוד בוחרים במכונה איכותית, כמובן, שאכן מאפשרת הכנה קלה וזריזה של גלידה. רוב מכונות הגלידה הביתיות מגיעות, כאמור, עם קערה או מיכל ייעודיים שאותם יש להקפיא מראש במשך 24 שעות לפחות. לאחר תהליך ההקפאה, יש להכניס את הקערה או המיכל לתוך המיקום שלהם במכונת הגלידה, ולערבל אותם יחד עד לקבלת תערובת קרמית ומפנקת, כאשר את התוספות לגלידה מומלץ לשלב לקראת סוף תהליך הערבול, על מנת למנוע מהן להתפרק או להימעך ולפגוע במרקם שלהן.

מכונת גלידה נינג’ה – כל מה שאתם צריכים בבית שלכם

אם גם אתם חושקים בגלידה מפנקת, אוורירית וקרמית בחום הלוהט של הקיץ או בכלל, הגעתם למקום הנכון. הכירו את ה- Ninja CREAMi– מכונת גלידה ביתית מבית נינג’ה, שמצוידת בטכנולוגיית Creamify ייחודית, ומאפשרת ליהנות מחוויה של גלידרייה אמיתית מבלי לצאת מהבית. המכונה כוללת פאנל תצוגה שמאפשר לשנות את הגדרות הערבול, על מנת להכין מגוון סוגים שונים של גלידות ומקפאים – בהם גלידה קרמית במיוחד, ג’לאטו, סורבה ואף מילקשייק וסמודי-בולס. באופן זה, ניתן להתאים את הגלידה או המקפא הרצוי להעדפות הטעם והמרקם האישיות שלכם ואפילו למגבלות תזונתיות מסוימות, כמו למשל לנמנעים מסוכר או מלקטוז. כל שיש לעשות הוא למלא את מיכל הגלידה במרכיבים הרצויים, להקפיא אותו למשך 24 שעות ואז לחבר אותו למכונה, שתערבל יחד את הרכיבים בדיוק לפי התוכנית שהגדרתם לה, ותאפשר לכם ליהנות מקינוח מפנק בתוך דקות בודדות. באופן זה, תוכלו לא רק ליהנות מגלידה או מקפא בטעם האהוב עליכם, אלא גם להתאים אותם באופן אידיאלי לרצונות ולצרכים שלכם. בתיאבון!
שריג אלקטריק

תודה! הפרטים נקלטו בהצלחה