אנא סובבו את הטלפון שלכם.

שירות ואחריות
למעלה מ-40 שנה

באנר שירות ואחריות למעלה מ-40 שנה
מגזין שריג

פשוט לבחור את הסכין המתאימה לכל משימה!

מה ההבדל בין סכין שף לבין סכין סנטוקו? מה הייחודיות של סכין פילוט? איך בוחרים סכיני מטבח? כל התשובות:
מה ההבדל בין סכין שף לבין סכין סנטוקו? מה הייחודיות של סכין פילוט? איך בוחרים סכיני מטבח? כל התשובות:

סכין השף

היא לא רק הסכין העיקרית של טבחים מקצועיים, היא המומלצת ביותר לשימוש ביתי. בואו נגיד ככה – אם אתם נאלצים מסיבה כלשהי להסתפק בסכין אחת בלבד, זו צריכה להיות סכין שף. אפשר להשתמש בה כדי לקצוץ, לחתוך, לפרוס לפרוסות ולקוביות את כל סוגי הירקות, הפירות, הבשרים והדגים.

סכין סנטוקו

מעניקה לכם פונקציונליות טובה, יכולת תמרון ורבגוניות. משמעות המילה סנטוקו ביפנית היא “שלוש סגולות”, ומתייחסת לאופן שבו סוג זה של סכין יכול גם לחתוך, גם לפרוס וגם לקצוץ. סכין סנטוקו מגיעה עם להב קצר יותר מסכיני שף. הלהב הקצר מספק יותר שליטה, מה שעשוי לעזור במיוחד לשפים פחות מנוסים. בנוסף לכל, סכין הסנטוקו של Ninja מגיעה עם שקעים לאורך הלהב, מה שמאפשר חיתוך וקיצוץ למניעת הידבקות של מזון על הלהב.

סכין לחם

היא סכין שמיועדת לחתוך את קרום הלחם (ומאפים נוספים) מבלי לדחוס את החלק הפנימי הרך שלו בתהליך. התכונה העיקרית של הסכין היא להבים משוננים הבאים במרווחים קבועים אחד מהשני לצד מרווח רחב בין שן לשן (לעומת סכינים אחרות עם להבים משוננים), תכונה העוזרת ללהב לגלוש דרך הלחם במהירות ובצורה נקייה. למעשה, סכין לחם מסוגלת לחתוך ביעילות לא רק לחם, אלא כל דבר עם קליפה קשה או קרום.

לסכיני פריסה

יש להבים ארוכים ודקים עם קצה עגול או מחודד. הלהב שלהן גמיש יחסית, והן משמשות לחיתוך פרוסות דקות מאוד של בשר, פירות וירקות. סכיני הפריסה של נינג’ה מגיעים במספר גדלים, מה שמאפשר להגיע לזוויות חיתוך צרות ועדינות ולתוצאות מדויקות כמו של שף. מומלץ להחזיק סכיני פריסה בכמה גדלים: אחת גדולה לפריסת פירות וירקות גדולים או עוגות ופשטידות, אחת בינונית לשימוש יומיומי ופריסת ירקות קטנים ואחת קטנה לקילוף וחיתוך מרכיבים קטנים יותר. כך תיהיה לכם סכין פריסה עבור כל שימוש וצורך.

סכין פריסה גדולה 20 ס"מ
סכין פריסה בינונית 13 ס"מ
סכין פריסה קטנה 9 ס"מ
שקופית קודמת
שקופית הבאה

סכין פילוט

מגיעה עם להב ארוך וגמיש מאוד, המתאים באופן אידיאלי לפילוט של דגים שלמים. הסכין מאפשרת לבצע ניקוי עדין של עצמות, בצורה מהירה וקלה. הם גם מתאימים להסרת עור מבשרים והסרת קליפות מירקות או פירות גדולים.

סכין סטייק

היא סכין שתוכננה במיוחד לחתוך בשר בקלות, מבלי לפצוע או למעוך אותו. בזכותה, אתם יכולים להשקיע פחות זמן בחיתוך ולהגיע ישר להתענגות על הסטייק שהכנתם.

סכיני סטייק חזקים מאוד, והם יכולים להיות תוספת מבורכת לאוסף הסכינים שלכם. למרות מה שהשם עשוי לרמז, הסכין מתאימה לא רק לחיתוך סטייק בקר, אלא גם לחיתוך צלעות וחזה עוף. הלהב של סכין סטייק מאפשר לחתוך נתחים קשיחים מבחוץ, אבל מאוד עסיסיים מבפנים נהדרת.

 

מספריים –

משמשים לא רק לפתיחה של אריזות פסטה, מסתבר שניתן לחתוך עם מספריים גם נתחים של עוף ולגזור איתם מרכיבים קשים כמו עצמות ועור. המספריים שמגיעות עם מערכת הסכינים של נינג’ה מגיעות עם אחיזה ארגונומית ונוחה ופלדת אל חלד גרמנית לחיתוך מרכיבים קשים כמו חיתוך חלקי עוף, או רכים כמו עלים או עשבי תיבול ומתפרקות בקלות לניקוי קל וללא מאמץ.

לסיכום,

קולקציית הסכינים החדשה של Ninja מגיעה בצורה של מערכת סכינים עם משחיז מובנה בטכנולוגיית StayShap הייחודית שמאפשרת לכם לשמור על חיי הסכין והחדות התמידית שאתם זקוקים לה במשימות היום יומיות במטבח – ממש כמו ביום הראשון של הקנייה!

את כל הסכינים יחד ניתן לרכוש במערכת 16 סכינים + משחיז StaySharp

אז עכשיו נותר לכם רק להצטייד ולהכין את כל המאכלים שרק רציתם במקצועיות במטבח שלכם.

המוצרים שאתם חייבים להכיר

שריג אלקטריק

תודה! הפרטים נקלטו בהצלחה